شرکت بنیان انرژی
ممیزی انرژی و تحلیل مصارف انرژی
 به نقل از دفتر روابط عمومی سازمان بهره وری انرژی ایران- در این سمینار که در روز یکشنبه 19 تیرماه سالجاری در محل سالن اجتماعات ساختمان معاونت امور انرژی برگزار شد، مهندس مهذب ترابی مدیرعامل سابا، مهندس نجف زاده معاون بهینه سازی تامین انرژی سابا، خانم دکتر جعفر زاده مدیر دفتر گروه محیط زیست توانیر و جمع کثیری از کارشناسان بخش نیروگاه های کشور و اعضای کمیته فنی پایش زیست محیطی حضور داشتند.

بنابراین گزارش، در ابتدای این سمینار مهندس مهذب ترابی ضمن بیان فعالیت ها و اقداماتی که در خصوص نیروگاه و بویژه پایش زیست محیطی آنها طی سال­های اخیر صورت گرفته است، تصویر بسیار متفاوتی را در 30- 40 سال آینده از نیروگاه های کشور ترسیم نمود و اضافه کرد به نظر می رسد که در دهه های آتی  نیروگاه­های  فسیلی به موزه تاریخ سپرده می شوند. وی در ادامه مطالب خود ضمن اشاره به این موضوع که روند شدت مصرف برق وسایل برقی روندی رو به کاهش دارد، تصریح کرد بعنوان مثال که تا سال 2020 میلادی 67 تا 70 درصد لامپ­های مورد استفاده، لامپ های LED خواهند بود.

این گزارش می افزاید: که مدیر عامل سابا با اشاره به این واقعیت ها که شدت انرژی بخش مصرف در کشور ما چندین  برابر متوسط سایر کشورهای جهان است گفت: به دلیل نیاز و تقاضای جدید بازار ، تولیدکنندگان تجهیزات وسایل برقی انگیزه زیادی در جهت کاهش مصرف برق و افزایش کیفیت محصولات دارند، بنابراین بایستی به سمت تولید تجهیزات برق با رتبه های بالای انرژی و راندمان بالا حرکت خود را استوارتر ادامه دهیم.

این گزارش در ادامه می­افزاید: مهندس نجف زاده معاونت بهینه سازی مصرف انرژی در بخش تامین نیز مطالب خود را با عنوان انرژی، محیط زیست و توسعه پایدار ارائه نمود. پس از ایشان خانم دکتر جعفر زاده مدیر گروه محیط زیست شرکت توانیر، خانم مهندس سهراب و مهندس گنجی­زاده از کارشناسان ارشد دفتر محیط زیست سابا مطالب خود را به ترتیب با عنوان وضعیت زیست محیطی نیروگاه­ها، گزارش وضعیت موجود پایش در نیروگاه های کشور و سامانه پایش زیست محیطی نیروگاه ها برای حاضرین بیان نمودند.

در ادامه این سمینار و در نشست دوم مهندس ماکویی کارشناس ارشد نیروگاه ری، خانم مهندس هرمزی کارشناس محیط زیست نیروگاه رامین اهواز، مهندس بهمن زاده کارشناس محیط زیست نیرگاه خلیج فارس و مهندس محمدی کارشناس ارشد کنترل به ترتیب مطالب خود را عناوین « مکانیزم امحاء PCBS »، « ارائه وضعیت زیست محیطی نیروگاه رامین اهواز»، « ارائه وضعیت زیست محیطی نیروگاه خلیج فارس » و « معرفی سیستم های نوین پایش آلاینده های نیروگاه ارائه کردند.

این گزارش می افزاید: در پایان این سمینار نیز میزگرد تخصصی با حضور اعضای فنی پایش زیست محیطی نیروگاه ها برگزار شد که بخشی از برنامه های این میزگرد  به پاسخگویی به سؤالات شرکت کنندگان در سمینار پرداخته شد